سوختگی ایران منابع اقتصاد اقتصاد اقتصادی

سوختگی: ایران منابع اقتصاد اقتصاد اقتصادی درآمد مالی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار اجتماعی ابلاغ طرح‌های ترافیکی خاص انتخابات ، بخشش جریمه دیرکرد جرائم رانندگی

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در نشست خبری صبحگاه امروز که در محل شهرک آزمایش برگزار شد، راجع به بخشش جریمه دیرکرد جرائم راهنمایی و رانندگی اظهارکرد: برابر مص

ابلاغ طرح‌های ترافیکی خاص انتخابات ، بخشش جریمه دیرکرد جرائم رانندگی

بخشش جریمه دیرکرد جرائم رانندگی/ابلاغ طرح های ترافیکی خاص انتخابات

عبارات مهم : قانون

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا از بخشش جریمه دیرکرد جرائم رانندگی خبر داد.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در نشست خبری صبحگاه امروز که در محل شهرک آزمایش برگزار شد، راجع به بخشش جریمه دیرکرد جرائم راهنمایی و رانندگی اظهارکرد: برابر مصوبه مجلس شورای اسلامی اضافه جریمه کلیه جرائم رانندگی که تا آخر سال ۹۵ اعمال شده، بخشیده شده است است.

ابلاغ طرح‌های ترافیکی خاص انتخابات ، بخشش جریمه دیرکرد جرائم رانندگی

وی با بیان اینکه این قانون هم اکنون اجرایی شده است هست، گفت: خواهش من از هموطنان این است که جهت پرداخت جریمه رانندگی خود حتما صورت اوضاع تازه را دریافت کرده و سپس نسبت به پرداخت آن اقدام کنند.

به گفته سردار مهری، تا آخر آذرماه جهت بهره مندی از این مصوبه وقت وجود دارد.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در نشست خبری صبحگاه امروز که در محل شهرک آزمایش برگزار شد، راجع به بخشش جریمه دیرکرد جرائم راهنمایی و رانندگی اظهارکرد: برابر مص

افزایش ۳۶ درصدی شماره گذاری خودروهای نوشماره در سال ۹۵

رییس پلیس راهور ناجا از زیاد کردن ۳۶ درصدی شماره گذاری خودروهای نوشماره در سال ۹۵ نسبت به سال ۹۴ خبر داد و افزود: تعداد خودروهای وارداتی شماره گذازی شده است نیز در این مدت از ۶۷ هزار دستگاه به ۸۶ هزار دستگاه رسیده و حدود ۲۶ درصد زیاد کردن یافته است.

سردار مهری ادامه داد: در سال گذشته یک میلیون و ۶۲۵ هزار گواهینامه تازه صادر شده است و درمورد ۳ میلیون خودروی فرسوده اعمال قانون شده است است.

ابلاغ طرح‌های ترافیکی خاص انتخابات ، بخشش جریمه دیرکرد جرائم رانندگی

مهری همچنین از اضافه شدن بیش از دو میلیون وسیله نقلیه نوشماره به تناوب ترافیکی در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال ٩٥، ٦٥٤ نفر کمتر از سال ٩٤ جان خود را در حوادث ترافیکی از دست دادند و این در حالی است که همانطور که گفتم بیش از دو میلیون وسیله نقلیه نوشماره به تناوب ترافیکی در سال گذشته اضافه شده است است.

رئیس پلیس راهور ناجا این آمار را نشان دهنده تلاش تمام دستگاه ها و رعایت مقررات به وسیله رانندگان دانست.

به گزارش ایسنا، سردار تقی مهری در نشست خبری صبحگاه امروز که در محل شهرک آزمایش برگزار شد، راجع به بخشش جریمه دیرکرد جرائم راهنمایی و رانندگی اظهارکرد: برابر مص

مهری ٢٤ درصد تلفات حوادث رانندگی در سال گذشته را مربوط به موتورسواران و ٢٢ درصد را نیز مربوط به عابران پیاده اعلام کرد و گفت: ٥١ درصد کشته شدگان بین ٢١ تا ۵۰ سال سن داشتند. همچنین ٢٢ درصد کشته شدگان نیز زن بودند.

مهری با اشاره به اجرای طرح نوروزی ۹۶ نیز گفت: در نوروز ٩٦ هم نسبت به نوروز ٩٥ آمار جانباختگان حوادث ترافیکی ۱۰ درصد کم کردن داشت.

ابلاغ طرح‌های ترافیکی خاص انتخابات ، بخشش جریمه دیرکرد جرائم رانندگی

ابلاغ طرح های ترافیکی خاص انتخابات

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر نیز گفت: طرح های ترافیکی خاص انتخابات به استان ها ابلاغ شده است و امیدواریم با این طرح ها همه با امنیت و آرامش کامل در انتخابات شرکت کنند.

سرانجام پیگیری تصادف زنجیره ای مشهد

مهری در ادامه در پاسخ به سوالی درخصوص آخر پیگیری تصادف زنجیره ای مشهد و اوضاع فرمانده پلیس راه خراسان رضوی نیز گفت: در بررسی های انجام شده است مشخص شد فرمانده پلیس راه خراسان به تمام وظایف خود عمل کرده هست. در قانون وظیفه رانندگان در شرایط هوا و کم کردن دید کاملا تصریح شده است و متاسفانه به علت عدم توجه تعدادی از رانندگان در تصادف آزادراه شهید شوشتری، این اتفاق رخ داد و این در حالی است که همکاران ما چند کیلومتر جلوتر از محل اتفاق و در محل عوارضی، به صورت صورت به صورت به رانندگان هشدارهای مورد نیاز را داده بودند و از طریق رسانه ها نیز اطلاع رسانی مورد نیاز انجام شده است بود و حتی تابلوهای الکترونیکی بزرگراه ای هم سرعت مجاز در آن شرایط را اعلام کرده بودند، ضمن اینکه بیش از هفت خودروی گشتی در محدوده حضور داشتند.

وی تصریح کرد: بنابراین از نظر ما تمام کارها انجام شده است در این اتفاق قانونی بوده و انتظار داریم پرونده در مسیر قانونی خود طی شود.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی همچنین راجع به اتفاق رخ داده در ملایر اظهار کرد: اقدامی که به وسیله بخشدار انجام شد توهین آمیز و غیر قانونی هست. همچنین ایراد ضرب و شتم به مامور وظیفه شناسی که از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی بوده و پدرش نیز در بمباران سردشت مجروح شده است و در چند سال گذشته به شهادت رسیده اقدام نادرستی بوده است.

وی با بیان اینکه فرماندار در ماشین حضور داشته و شاهد اقدام بخشدار خود بوده است در توضیح ماجرا گفت: این ماشین دارای پلاک شخصی بوده و تخلفش سرعت غیرمجاز بود. زمانی که مامور ما این ماشین را متوقف کرد راننده از ماشین پیاده شده است و بخشدار به جای راننده پشت فرمان نشسته و باعث وقوع این اتفاق شد و آنطور که با مأمور صحبت کردم مامور ما حدود ۱۰۰ متر با ماشین کشیده شده است است.

سردار مهری راجع به اوضاع فعلی مامور پلیس راهور نیز تصریح کرد: مامور چند روزی به بیمارستان مراجعه کرده و در حال حاضر تحت درمان هست. ما نیز از این اقدام شکایت کرده و منتظر اجرای قانون هستیم. ضمن اینکه اقدام فرماندار نیز مسئولانه نبوده و شواهدی در خصوص دلجویی و عذرخواهی کردنش از مأمور وجود ندارد.

وی در پاسخ به پرسش دیگری راجع به برخورد پلیس با پلاک های خدشه دار نیز گفت: برابر قانون خدشه دار کردن پلاک جرم بوده و با آن برخورد خواهد شد. ضمن اینکه ممکن است این خدشه دار کردن پلاک باعث جریمه شدن خودرویی دیگر شود که به همین علت پلیس با این جرم بدون اغماض برخورد کرده و علاوه بر جریمه رانندگی مجازات قضایی نیز دارد.

اعمال محدودیت تازه جهت نوگواهینامه ها در نیمه نخست امسال

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی راجع به محدودیت هایی که جهت راننده های نوگواهینامه در قانون آینده نگری شده است گفت: این محدودیت در نیمه نخست امسال اجرایی خواهد شد و شرح آن نیز پیشتر اطلاع رسانی شده است بود.

وی در پاسخ به سوالی دیگر راجع به اخذ گواهینامه بدون تعیین وظیفه سربازی نیز گفت: برابر ماده ۵۴ بیمه شخص ثالث و ماده ۵۸ قانون وظیفه عمومی این مصوبه مجلس امکان اجرا شدن ندارد آیا که این موارد با یکدیگر در تناقض هستند به همین علت ما از مجلس می خواهیم که این عنوان را مرتفع کند و پلیس نیز پیگیر این قضیه هست. ضمن اینکه با اجرای طرح جریمه ریالی سربازی جهت افراد دارای حداقل هشت سال غیبت بسیاری از مشمولان غایب می توانند از این طریق گواهینامه خود را دریافت کنند.

مهری در پاسخ به سوالی دیگر راجع به جان باختگان حوادث رانندگی گفت: در سال گذشته ۵۱ درصد افراد در صحنه تصادف جان خود را از دست داده و ۴۹ درصد در مراحل اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی فوت کردند.

نصب ۶۰۰ دوربین در سال گذشته و ۶۰۰ دوربین دیگر به وسیله وزارت راه تا ماه آینده

مهری همچنین با اشاره به استفاده از فناوری های تازه در نیروی انتظامی اظهار کرد: با همکاری راهداری در سال گذشته ۶۰۰ دستگاه دوربین ثبت تخلف در بزرگراه ها راه اندازی شده است و قرار است تا خرداد ماه امسال نیز ۶۰۰ دستگاه دوربین دیگر نیز راه اندازی شود که البته اتفاقا این امکانات و تجهیزات قطعا در کم کردن حوادث و تلفات رانندگی موثر خواهد بود.

به گفته سردار مهری ۷۲ درصد از جان باختگان حوادث رانندگی در سال گذشته در معابر برون شهری و ۲۸ درصد نیز در معابر درون شهری جان خود را از دست داده اند.

وی در پاسخ به سوالی راجع به نرم افزارهایی که موقعیت دوربین های ثبت تخلفات را به راننده هشدار می دهد گفت: ما از خدایمان است که مردم جای این دوربین ها را بدانند و کمتر تخلف کنند البته با استفاده از دوربین های تازه میانگین سرعت رانندگان در طول مسیر قابل محاسبه بوده و اگر سرعت غیر مجاز داشته باشند قابل تشخیص خواهد بود.

رییس پلیس راهور همچنین در پاسخ به سوالی راجع به شماره گذاری موتورسیکلت های کاربراتوری گفت: از ابتدای مهرماه سال گذشته این موتورسیکلت ها دیگر شماره گذاری نشده و پرونده ارزش بسته شده است است.

سردار مهری در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا مصوبه دولت در مورد ممنوعیت تردد خودروهای فرسوده و آلاینده در کلانشهرها اجرایی می شود یا خیر؟ اظهار کرد: پلیس این قانون را اجرا می کند.

واژه های کلیدی: قانون | دوربین | قانونی | رانندگی | رانندگی | انتخابات | حوادث ترافیکی | انتخابات ریاست جمهوری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs