سوختگی ایران منابع اقتصاد اقتصاد اقتصادی

سوختگی: ایران منابع اقتصاد اقتصاد اقتصادی درآمد مالی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی باید جهت هر شرایطی آماده باشیم / آمریکا نمی تواند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کند ، جهانگیری

معاون اول مدیر جمهوری گفت: ما امسال کاری می کنیم که آمریکائی ها متوجه شوند که نمی توانند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کنند. ما برنامه ریزی مورد نیاز ر

باید جهت هر شرایطی آماده باشیم / آمریکا نمی تواند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کند ، جهانگیری

جهانگیری: باید جهت هر شرایطی آماده باشیم / آمریکا نمی تواند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کند

عبارات مهم : ایران

معاون اول مدیر جمهوری گفت: ما امسال کاری می کنیم که آمریکائی ها متوجه شوند که نمی توانند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کنند. ما برنامه ریزی مورد نیاز را جهت بدترین سناریوها در نظر گرفته ایم و در زمینه صادرات، وزارت نفت ما میداندار مهم است.

به گزارش ایرنا، وی اضافه کرد: ما حتی اعلام کرده ایم که در بورس، نفت می فروشیم و فروش نفت در بورس براق ترین و سالم ترین روش معامله است لیکن در برابر انظار عمومی مردم صورت می گیرد.

باید جهت هر شرایطی آماده باشیم / آمریکا نمی تواند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کند ، جهانگیری

وی تاکید کرد: دغدغه مردم در این زمینه باید حداقل ممکن باشد لیکن این حرفِ عجیبی است که صادرات نفت کشور عزیزمان ایران به صفر برسد.

معاون اول مدیر جمهوری گفت: ما فکر نمی کردیم که آمریکا دست به این کار خطرناک بزند و از برجام خارج شود.

معاون اول مدیر جمهوری گفت: ما امسال کاری می کنیم که آمریکائی ها متوجه شوند که نمی توانند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کنند. ما برنامه ریزی مورد نیاز ر

وی با اشاره به اینکه آمریکا می خواهد با اعمال فشارهای خود در کشور ما تفرقه افکنی کند، افزود: آمریکا توطئه جدی جهت کشور عزیزمان ایران تدارک دیده و بازار نفت، نظام بانکی و تجارت خارجی کشور ما را نشانه گرفته هست.

وی شرایط موجود را خطیر خواند و تاکید کرد: جهت گذر از این شرایط نیاز به انسجام سیاسی ، فکری و ملی داریم.

جهانگیری افزود: جهت مقابله مستقیم با آمریکا باید اختلافات را کنار بگذاریم تا کشور عزیزمان ایران از این میدان سربلند بیرون آید.

باید جهت هر شرایطی آماده باشیم / آمریکا نمی تواند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کند ، جهانگیری

وی گفت: دولت در این شرایط به عنوان پیشران مدیریتی کشور عمل می کند و همه باید به کمک دولت بیایند.

معاون اول مدیر جمهوری هشدار داد: ما هنوز در دستگاه های حکومتی و حتی در بین بعضی مسئولان کشور درک مناسب و یکسانی نسبت به شرایط پیش رو نداریم و عده ای فکر می کنند که این شرایط تکراری است و می توان راه حل های تکراری جهت آن در نظر گرفت.

معاون اول مدیر جمهوری گفت: ما امسال کاری می کنیم که آمریکائی ها متوجه شوند که نمی توانند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کنند. ما برنامه ریزی مورد نیاز ر

جهانگیری با بیان اینکه آمریکا به خیال خود می خواهد جلوی مبادلات پولی کشور عزیزمان ایران را بگیرد، گفت: در این زمینه غیر از آمریکا، سعودی و اسرائیل، بقیه کشورها می خواهند با کشور عزیزمان ایران همکاری کنند و ما نیز به آنها اعلام کرده ایم که اگر منافع کشور عزیزمان ایران در برجام تامین شود، ما نیز به راه خود ادامه می دهیم.

معاون اول مدیر جمهوی با اشاره به تلاطمات ارزی در کشور گفت: ما سیاستگذاری های مورد نیاز را در این زمینه کرده ایم و اینگونه نیست که در این شرایط هر کالایی وارد شود.

باید جهت هر شرایطی آماده باشیم / آمریکا نمی تواند صادرات نفت کشور عزیزمان ایران را متوقف کند ، جهانگیری

جهانگیری افزود: گفته شده است که دولت قصد از بین بردن صرافی ها را دارد ولی این ادعائی اشتباه است و حتی انتظار داریم که نخبگان نیز در این زمینه به یاری ما بشتابند.

وی با بیان اینکه کالاهای وارداتی به چند دسته تقسیم شده است هست، افزود: گروه اول که زیاد مواد اولیه هست، باید در هر شرایطی وارد شود ولی کالاهای مصرفی گروه دوم و سوم در مقاطع زمانی متفاوت وارد کشور خواهد شد.

وی با بیان اینکه در وقت حاضر تغییری در درآمدهای کشور ایجاد نشده هست، تصریح کرد: گروه چهارم، کالاهایی است که در داخل کشور تولید می شود و ضرورتی جهت ورود آنها نیست و وارداتشان هم ممنوع هست.

جهانگیری با بیان اینکه یک عده آدم کوته فکر در وقت وجود فشار روی مردم درصدد زدن جیب ملت،سوء استفاده و غارت منابع ملی هستند، تاکید کرد: این افراد در صف دشمن قرار گرفته اند تا اعتماد ملت به دولت را ضعیف کنند که با آنها بشدت برخورد می شود.

معاون اول مدیر جمهوری با بیان اینکه دولت به تنهایی نمی تواند این پرسشها را حل کند، تصریح کرد: همه مردم و نخبگان باید در صحنه باشند تا بتوانیم از دل این شرایط وقت هایی جهت کشور فراهم کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه با ساماندهی کارت های بازرگانی جلوی سو استفاده بعضی افراد در واردات کالاها گرفته می شود، گفت: صرفه جویی در هزینه های دولتی نیز از الزامات است و ریخت و پاشها در اداره های دولتی نیز قابل قبول نیست.

وی با تاکید بر اینکه، در شرایط خطیر کنونی دولت پیشران و مدیر مهم جامعه هست، تصریح کرد: بقیه قوا در این زمینه کمک کنند نه اینکه بگویند می خواهند در مدیریت همکاری کنند.

معاون اول رییس جمهوری همچنین مهمترین دغدغه مردم اصفهان را مساله آب خواند و گفت: باید این را هم قبول کنیم که بسیاری دیگر از نقاط کشور وضعیتی بدتر از اصفهان دارند.

جهانگیری با بیان اینکه استان هایی مانند سیستان و بلوچستان با پرسشها زیادی در این زمینه مواجهند، گفت: فقط چهار استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و کردستان نسبت به پارسال زیاد کردن بارندگی داشته اند ولی در سایر استان ها کم کردن داشته ایم.

وی با تاکید بر اینکه امسال یک سال استثنایی از لحاظ خشکسالی هست، افزود: قرار نیست این خشکسالی ها متداول باشد و به امید خدا این سال ها را پشت سر می گذاریم.

معاون اول مدیر جمهوری یکی از دغدغه های کشاورزان و مردم اصفهان را اجرای مصوبات شورای عالی آب دانست و اضافه کرد: این مصوبات بطور یقین اجرا می شود و ما ملاحظات همه کشور را در نظر می گیریم.

وی با اشاره به اینکه بعضی طرح های متوقف شده است بطور مجدد در این دولت فعال شد، گفت: هیچکس نمی تواند مسوولیتی داشته باشد ولی مساله آب جهت او مهم و اساسی نباشد.

معاون اول مدیر جهموری با تاکید بر اینکه هیچکس هم نمی تواند حق قطعی اصفهان در زمینه آب را نادیده بگیرد، اضافه کرد: مردم اصفهان می توانند با ابتکار و توانایی های خود راه حل های مناسبی جهت این شرایط در نظر بگیرند.

به گفته جهانگیری، اگر در کشور 10 درصد در مصرف آب کشاورزی صرفه جویی شود بسیاری از پرسشها کم آبی حل می شود.

وی تاکید کرد: صنعت اصفهان باید از محل بازیابی پساب توسعه یابد نه از راه انتقال آب.

جهانگیری همچنین بالاتر بودن قیمت بیکاری در اصفهان نسبت به میانگین کشوری را قابل قبول ندانست و گفت: اصفهان دومین استان صنعتی کشور بعد از پایتخت کشور عزیزمان ایران است و باید با هماهنگی و انسجام، پرسشها آن حل شود.

به گزارش ایرنا، معاون اول مدیر جمهوری بمنظور افتتاح و رونمایی از چند پروژه عمرانی و حضور در شورای اداری، روز سه شنبه وارد اصفهان شد.

اسحاق جهانگیری در بدو ورود به فرودگاه شهید بهشتی اصفهان در مراسمی مورد استقبال استاندار، شخصیت ها، فعالان سیاسی، مسئولان اجرایی و جمعی از نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.

محمد شریعتمداری وزیر صنعت، معدن و تجارت و شماری از اعضای کمسیون های صنایع و معادن و اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز اسحاق جهانگیری را در این سفر همراهی می کنند.

پیش از ظهر امروز، طرح توسعه فولاد سبا به همراه چهار طرح نیروگاه 25 مگاواتی برق فولاد سبا، تصفیه منزل پساب صنعتی و طرح تقلیل فشار گاز مجتمع فولاد مبارکه و کارخانه آهک کلسینه شرکت فولاد سنگ شهرستان مبارکه با حضور معاون اول مدیر جمهوری بطور همزمان به بهره برداری رسید

واژه های کلیدی: ایران | اصفهان | جهانگیری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs