سوختگی ایران منابع اقتصاد اقتصاد اقتصادی

سوختگی: ایران منابع اقتصاد اقتصاد اقتصادی درآمد مالی اخبار سیاسی و اجتماعی

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی شایعه قطع یارانه‌ها که از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده، صحیح نیست / روحانی

حسن روحانی گفت:این روزها شایعاتی در بعضی روستاها از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده است که می‌گویند دولت می‌خواهد یارانه را قطع کند. من این مساله را قاطعانه رد می‌کن

شایعه قطع یارانه‌ها که از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده، صحیح نیست / روحانی

روحانی :شایعه قطع یارانه ها که از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده، صحیح نیست

عبارات مهم : میلیون

حسن روحانی گفت:این روزها شایعاتی در بعضی روستاها از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده است که می گویند دولت می خواهد یارانه را قطع کند. من این مساله را قاطعانه رد می کنم و می گویم یارانه ادامه پیدا خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم از ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه شامگاه شنبه در برنامه گفت وگوی ضبط شده است شبکه خبر در پاسخ به پرسشی راجع به هدفمندی یارانه ها، اظهار کرد: در این زمینه دو توصیه باید بگویم؛ اول اینکه از مردم خوب و عزیزمان که در سال ۹۳ از آنها تقاضا کردیم کسانی که نیاز به یارانه ندارند عضویت نکنند و عضویت نکردند تقدیر کنم که باعث شدند بتوانیم یارانه دادن به نیازمندان را ادامه دهیم.

شایعه قطع یارانه‌ها که از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده، صحیح نیست / روحانی

وی ادامه داد: این روزها شایعاتی در بعضی روستاها از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده است که می گویند دولت می خواهد یارانه را قطع کند. من این مساله را قاطعانه رد می کنم و می گویم یارانه ادامه پیدا خواهد کرد. البته ما جهت کمک به مردم فقط به یارانه فکر نمی کنیم و اعتقاد به نظام تامین اجتماعی هم هستیم.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در این زمینه مددجویان کمیته امداد و بهزیستی مستمری ارزش بیش از سه برابر شده است است آیا که معتقدیم یارانه به تنهایی کمک نیست. ما باید سبدهایی در زمینه درمانی و مواد غذایی هم تخصیص داده شده است دهیم و این کمک ها را تا نقطه آخر فقر مطلق باید ادامه دهیم.

حسن روحانی گفت:این روزها شایعاتی در بعضی روستاها از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده است که می‌گویند دولت می‌خواهد یارانه را قطع کند. من این مساله را قاطعانه رد می‌کن

روحانی اضافه کرد: قول دولت این است که تا آخر دولت دوازدهم به طور کامل فقر مطلق برطرف شود و مردم جهت نیازهای اساسی خود محتاج نباشند. ضمن اینکه ما سهام عدالت را هم سامان دادیم که کمکی جهت زندگی مردم است و الان دو دهک پایین در حساب خود دو میلیون تومان دارند که می توانند از پول آن استفاده یا آن را واگذار و یا از سودش استفاده کنند.

همچنین دهک های دیگر تا ۵۰ میلیون نفر یک میلیون در حسابشان دارند که ارزشش دو میلیون هست. ما فقط نباید به یارانه متکی باشیم آیا که یارانه مربوط به حامل های انرژی است و اگر بخواهیم یارانه را اوج ببریم باید قیمت بنزین و گازوئیل را اوج ببریم به همین علت از طرق دیگری که گفتم کمک می کنیم و یارانه را هم ادامه می دهیم.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راجع به روش دولتش در زمینه اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی، یادآور شد: معنای اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد بتواند در برابر فشار و تکانه ها مقاومت کند تا بحران اقتصادی در جامعه به وجود نیاید. عالی ترین امتحان دولت یازدهم مربوط به سال 94 می شود که قیمت نفت افت کرد و درآمد ما بیش از 24 میلیارد دلار نبود. در آن سال همه کشورهای وابسته به نفت دچار مسئله شدند و یا مثل سال 91 که درآمدمان کم شده است بود و دیدیم چه بحران اقتصادی در کشور به وجود آمد ولی ما در سال 94 توانستیم کنترل کنیم و ثبات داشته باشیم.

شایعه قطع یارانه‌ها که از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده، صحیح نیست / روحانی

وی ادامه داد: سال 94 با وجود افت قیمت نفت علاوه بر ثبات، حتی رشد اقتصادی هم داشتیم و نشان دادیم می توانیم در برابر تکانه ها و فشار بیرونی مقاوم باشیم. این دولت این کار را در عمل ثابت کرده هست. ما با اقتصاد مقاومتی باید در برابر انواع فشارها و تکانه های خارجی و منطقه ای ثبات داشته باشیم و آرامش جامعه را حفظ کنیم.

روحانی با اشاره به رونق تولید در بنگاه های اقتصادی، خاطرنشان کرد: تولید ما پرسشها و موانعی دارد که باید آنها را برطرف کرد. ما بسیاری از موانع را جهت اشتغال و شروع کار بنگاه های اقتصادی کم کردیم و مقررات دست و پا گیر را کوتاه کردیم. تسهیلات بانکی 43 درصد زیاد شد تا بخش های متفاوت اقتصادی فعال شوند.

حسن روحانی گفت:این روزها شایعاتی در بعضی روستاها از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده است که می‌گویند دولت می‌خواهد یارانه را قطع کند. من این مساله را قاطعانه رد می‌کن

وی افزود: اشتغال در کشور ما متفاوت هست. رشد تولید مربوط به بنگاه های بزرگ و اشتغال مربوط به بنگاه های میانگین و کوچک می شود. بنگاه های میانگین حدود 49 نفر تا 400 نفر و بنگاه های بزرگ 400 نفر به اوج هستند. از طرفی ما جهت اشتغال باید به بنگاه های کوچک رونق بیشتری بدهیم. مسئله این است که بنگاه های کوچک با بزرگ زنجیره اتصالی ندارند.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه به علت اهمیت اشتغال باید روی بنگاه های کوچک و میانگین سرمایه گذاری بیشتری کنیم، یادآور شد: ما پارسال بیشترین سرمایه گذاری را در این زمینه داشتیم و 24 واحد کوچک و میانگین از تسهیلات برخوردار شدند. از طرفی در زمینه های دیگر مثل گردشگری یا اقتصاد اینترنتی گام های خوبی برداشته شده است و 152 هزار نفر پارسال از طریق فناوری ارتباطات مشغول به کار شدند.

شایعه قطع یارانه‌ها که از سوی ستادهای رقیب ایجاد شده، صحیح نیست / روحانی

روحانی راجع به زیاد کردن حقوق بازنشستگان، تاکید کرد: بازنشستگان به خاطر عقب افتادگی های سال های قبل مشکلاتی داشتند آیا که هر سال تورم اوج می رفت ولی حقوق آنها کمتر زیاد کردن می یافت. ما در این سال ها هر میزان تورم بوده حقوق را یک مقدار زیاد زیاد کردن دادیم و امسال و پارسال حقوق بازنشستگان را به یک میلیون و 150 هزار تومان رساندیم که باعث تحول خوبی در زندگی بازنشستگان شد ولی تا نقطه مطلوب فاصله داریم.

وی بیان کرد: در دولت دوازدهم تصمیم داریم میزان حقوق بازنشستگان به حدی برسد که کفاف زندگی ارزش را بدهد آیا که بعضی افراد هستند که دیگر نمی توانند هیچ فعالیتی داشته باشند و باید جهت آنها تصمیمات جداگانه ای بگیریم تا از حداقل معیشت در غذا، مسکن و درمان برخوردار باشند.

از طرفی در زمینه بیمه درمانی به همه اقشار کم درآمد کمک خوبی کردیم و امروز هزینه کمتری جهت درمان پرداخت می کنند. به عنوان نمونه اگر قرار بوده جهت یک عمل 18 تا 20 میلیون می دادند الان کمتر از یک میلیون شده است هست. درمان، بیمه و تامین اجتماعی در روستاها و حاشیه نشین ها گسترش پیدا کرده است و از طرفی به افرادی حدود هشت تا 10 میلیون نفر سبد غذایی هم می دهیم.

روحانی همچنین راجع به برنامه اش جهت مهار تورم، بیان کرد: اگر بخواهیم تورم را مهار کنیم اساس آن رشد تولید هست. اگر کالا به اندازه کافی و بیش از نیاز تولید شود بازار متعادل می شود. از طرفی اگر مسابقه آزاد باشد هم در کیفیت و هم در قیمت کالا به مردم کمک بهتری می شود. انضابط پولی و مالی هم مساله دیگری است که جلوی تورم را می گیرد.

وی با بیان اینکه بسیاری از تورم ها به خاطر دست بردن دولت در جیب بانک مرکزی بود، یادآور شد: دولت با این کار پایه پولی را اوج می برد که کار بسیار خطرناکی بود و باعث ادامه تورم می شد ولی امروز انضباط پولی و مالی باعث کم شدن تورم شده است است که می بینیم هر سال تورم کم کردن یافت و امروز تک رقمی شده است که باید این کار را ادامه دهیم. البته این به این معنی نیست که مردم در زمینه همه کالاها احساس رضایت می کنند.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اگر بتوانیم زندگی مردم را بالاتر ببریم زندگی بهتری خواهند داشت و کالاهای مورد نیاز را راحت تر می خرند. ما در اوایل 92 تا شهریور 92 تورم بالایی داشتیم و در اواسط 92 در مواد خوراکی تورم تقریبا 51 درصد بود ولی امسال در این زمینه زیر هشت درصد بوده هست. البته کم شدن تورم به این معنی نیست که کالاها گران نشده بلکه یعنی به میزان تورم که امروز کمتر از 10 درصد است قیمت کالا زیاد کردن پیدا کرده هست. ما رشد تورم را کم کردن دادیم و قیمت ها متعادل شده است است ولی باید کارها دیگری هم صورت گیرد تا مردم زندگی راحت تری داشته باشند.

روحانی راجع به برنامه اش جهت مبارزه با فساد، تصریح کرد: باید ببینیم مفاسد از کجا شروع می شود. مفاسد از عدم شفافیت شروع می شود. ما لایحه شفافیت را آماده کرده و به مجلس داده ایم تا همه دستگاه ها، درآمدها، هزینه ها، مزایده ها و مناقصه هایشان کاملا مشخص شود. عدم شفافیت فساد می آورد که در این زمینه باید ریشه ای برخورد کنیم.

وی افزود: از طرفی بعضی ها ذینفع هستند و خودشان تصمیم می گیرند به عنوان نمونه یک نفر در هیات مدیره ای جهت زیاد کردن حقوق خودش تصمیم می گیرد به همین علت ما لایحه تضاد منافع را تهیه کرده ایم تا جلوی این کار گرفته شود. این دو لایحه می تواند جلوی بسیاری از مفاسد را بگیرد.

روحانی دولت الکترونیک را راه دیگری جهت مبارزه با مفاسد دانست و یادآور شد: از طریق دولت الکترونیک فضا مناسب می شود و می تواند ارتباط صورت به صورت نباشد و مردم کارهای اداری خود را از طریق اینترنت و تلفن حل و فصل کنند.

از سوی دیگر جهت مبارزه با فساد باید رسانه ها را فعال کنیم. به خاطر همین شبکه های مجازی و ارتباطات بود که مردم نسبت به فساد حساس شدند. اگر روزنامه ها و شبکه های مجازی آزادی عمل داشته باشند می توانند جلوی فساد را بگیرند. البته کارهای پلیسی و انتظامی هم مورد نیاز است که انجام می شود.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری راجع به مبارزه با قاچاق، خاطرنشان کرد: در مقطعی چون بحث تحریم بود دولت مردم را تشویق به قاچاق کرد و مردم جهت دور زدن تحریم جنبش شدند و قاچاقی که دو تا سه میلیارد بود در سال 90 که تحریم ها اوج پیدا کرد، به 25 میلیارد رسید. این دولت میزان قاچاق را از 25 میلیارد به 12 میلیارد رسانده یعنی بیش از 50 درصد قاچاق کم شده است هست. این کار با اقداماتی که در گمرک انجام شده است و سامانه هایی که در گمرک آینده نگری شده است صورت گرفته است.

روحانی بیان کرد: ما تجهیزاتی را به گمرک اضافه کرده که می تواند جلوی قاچاق را بگیرد. از سوی دیگر ما باید قیمت و کیفیت کالاهای داخلی خود را متعادل کنیم. استان های مرزی ما باید صادرکننده باشند تا جلوی واردات قاچاق گرفته شود. من می گویم تا آخر دولت دوازدهم می توان به طور کامل این پدیده شوم را از بین برد.

ادامه دارد …

واژه های کلیدی: میلیون | یارانه | اقتصادی | حسن روحانی | قطع یارانه ها | مبارزه با قاچاق | انتخابات ریاست جمهوری | حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs